Ruch Valašských měst

Zlín

Při návštěvě Valašska určitě navštivte Zlín, který se nachází na pomezí regionu. Když se řekne Zlín, každého určitě hned napadne Baťa. A tak prohlídku města můžete započít v továrním areálu. Vidět můžete nejen tzv. Zlínský mrakodrap, ze kterého je krásný výhled na celé město, ale také Baťův institut, Baťovu vilu, nebo jeho památník. V letních měsíc stojí za návštěvu park Komenského a Gahurův prospekt. Zahrádky a cukrárny se tu volně přelévají do parku, takže o dobrou kávu v krásném prostředí nebudete mít nouzi. Pokud cestujete s dětmi, navštívit můžete Zoo Zlín, nebo hrad Lukov.

Vsetín

Dominantou Vsetína je renesanční zámek, který stojí vysoko nad Vsetínskou Bečvou. Nahlédnout můžete také do muzea regionu Valašsko, ze kterého můžete zamířit na Horní náměstí, které disponuje nejstaršími vsetínskými stavbami. Krásný je také kostel Nanebevzetí Panny Marie, kolem kterého sejdete do Dolního města k řece Bečvě a do městského parku Panská zahrada.

Valašské Meziříčí

Město, kterému se přezdívá Valašské Athény, hledejte na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy. V historickém centru si prohlédnete dva zámky a náměstí s radnicí. Svou pozornost můžete věnovat také zajímavé dílně, kde se vyrábějí gobelíny. Pro děti je tu k dispozici krytý aquapark.

Luhačovice

Na pomezí Valašska můžete také navštívit lázeňské město Luhačovice. Symbolem lázeňské architektury je secesní Jurkovičům dům, který stojí přímo u kolonády a je vybaven replikami původního nábytku. Oblíbeným cílem turistů bývají jednotlivé prameny Aloiska, Ottovka, nebo pramen Dr. Štastného. K odpočinku láká Jezírko lásky, které je ukryto v lesním prostředí. Aktivní odpočinek vám naopak nabídne Luhačovická přehrada a stezka zdraví s posilovacími stroji, která vede podél břehu.

Někteří touží po civilizaci, ale v menším měřítku. Pro takové typy se nabízí malebné Valašské vesničky.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *