Odpočinek na Valašsku

Při poznávání krás valašské přírody, památek, zvyků apod. se určitě nevyplatí jet do této nádherné oblasti na „otočku“. A  proto je dobré mít dopředu sjednané ubytování. Ubytování najdou ti, kteří chtějí hotel v městském ruchu, ale také ti, kteří si chtějí odpočinout v přírodě.

Resort Kyčerka

Tento resort nabízí tradiční valašské chalupy v malebné krajině. Resort najdete v nádherném kraji Velkých Karlovic. Zde můžete prožít pobyt v krajině tradic a nádherné přírodě. Dopřát si můžete ten běžný, ale i ten aktivní odpočinek a načerpat spoustu energie. Rozkvetlé louky a romantická zákoutí lákají k turistice i cyklistice.. Resort nabízí chalupy, hotel, wellness a spoustu sportovních aktivit napříč celou oblastí. 

Roubenka Valachy

Roubenka v Novém Hrozenkově je zasazena do krásné krajiny. Kombinace přírodních, dřevěných materiálů, skla a vody v srdci Valašska vás pohltí. Součástí jsou nejen apartmány, ale také koupací jezírko s kamenným potokem, wellness zóna se saunou, vířivkou a posezením s grily a kachlovými kamny, které lze využívat celoročně. Roubenka je ideální pro pěší výlety. Navštívit můžete rozhledny, horské vrcholy, naučné stezky, muzea i Valašské muzeum přírody.

Roubenka Pod Kyčerou

Pro ty, kteří chtějí mít klid, nechtějí poletující personál, ty potěší roubenka pod kopcem Kyčera s nádhernými výhledy na hřeben Javorníků v nadmořské výšce 600m. Chata stojí téměř na samotě, kousek od lesa a asi 3 km od silnice. Lokalita je ideální pro turistiku, cyklistiku, houbaření a relax v přírodě. V údolí jsou možnosti koupání, bruslení, vedle roubenky je ohniště, gril, posezení a houpačka. Na výlet se můžete vypravit na Čertovy skály, nebo do Velkých Karlovic.

Pokud máte děti, které milují strašidla, příběhy a pohádky na dobrou noc, můžete využít i místní „Valašská strašidla“, o kterých na Valašsku kolují různé báje, příběhy a pověsti.

Poslat komentář


...