Tipy na výlety po Valašsku

Valašsko nabízí spoustu aktivního odpočinku, poznávání, relaxu a aktivit pro páry, partu přátel, nebo pro rodiny s dětmi.

CHKO Beskydy

Na prvním místě nemůže být nic jiného, než krajina nekonečných horských hřebenů, hlubokých údolí, rozlehlých lesů, orchidejových pestrých luk a pastvin se stády ovcí. Kraj dřevěných kostelů, malebných chalup a osobitého folklóru, to vše najdete v CHKO Beskydy. Je to rozsáhlé území, kde žijí tři velké šelmy (vlk, rys a medvěd). Je to také domov vzácného tetřeva hlušce. Návštěva potěší nejen turisty, ale i děti.

Valašské muzeum v přírodě (Skanzen)

V Rožnově pod Radhoštěm sídlí jeden z nejznámějších skanzenů u nás. Valašské muzeum v přírodě vzniklo ve 20. letech 20. století. Dnes má tři části. Dřevěné městečko je nejstarší část areálu a představuje život na malém městě v období od poloviny 19. do první čtvrtiny 20. století. Ve Valašské dědině najdou zájemci hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárnu. Mlýnská dolina je nejmladší část. Lze obdivovat funkční technické stavby převážně na vodní pohon. 

Rozhledna na Královci

Rozhledna je dřevěná, vysoká asi 22 metrů a pokud je pěkné počasí, je z ní výhled nejen na Valašské Klobouky, ale také na Vizovické vrchy, Bílé Karpaty, Valašsko a Javorníky. 

Zábavní park Gibon

Děti jistě potěší zábavní park pro aktivní odpočinek v příjemném prostředí lesoparku v Rožnově pod Radhoštěm. Mezi atrakce patří lanové centrum, tubing, trampolíny, lukostřelba a mnoho dalšího. Gibon park se nachází na trase cyklostezky Bečva a je propojen s areálem letního koupaliště, tudíž můžete spojit návštěvu parku s koupáním.

Stezka Valašska

Na Pustevnách v Moravskoslezských Beskydech byla v roce 2019 otevřena Valaška, jedinečná stezka v korunách stromů. Je dlouhá 660 metrů a součástí je 22 metrů vysoká kaskádovitá věž, vyhlídková plošina s prosklenou podlahou i stěnami i 150 metrový „himalájský“ chodník.

Výlety bývají náročné, a tak každému brzy vyhládne. Proto je dobré vědět, kde se dobře najíst a kde ochutnat místní tradiční kuchyni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *